Ania z Zielonego Wzgórza | inne lektury | kontakt | reklama | Wersja mobilna
streszczenieopracowaniebohaterowietest   
Jesteś w: Ostatni dzwonek -> Lektury -> Ania z Zielonego Wzgórza

Charakterystyka Diany Barry

Diana Barry była „bratnią duszą” Ani Shirley, jej powiernicą i najlepszą przyjaciółką. Zamieszkiwała z rodzicami Sadowe Wzgórze. Jej imię wybrał zamieszkujący u Barrych w okresie jej narodzin nauczyciel.

Była miła i odważna. Cechowało ją pogodne usposobienie. Lubiła się śmiać. Nie miała jednak większych aspiracji, dlatego nie starała się zdawać egzaminów do seminarium nauczycielskiego. Wychowywana była przez matkę na przykładną żonę i jej marzenia o przyszłości nie wykraczały poza tradycyjny schemat. Pragnęła w przyszłości założyć rodzinę i osiąść w Avonlea, chociaż po wizycie u ciotki Józefiny w Charlottetown stwierdziła, że jest stworzona do życia w mieście.

Bez zastanowienia złożyła obietnicę Ani dozgonnej przyjaźni. Diana kochała Anię i nie wyobrażała sobie, że znajdzie lepszą od niej przyjaciółkę. Nie była plotkarą i nie starała się zrzucać winy na innych. Nie wspomniała ciotce Józefinie, że pomysł z wskoczeniem do łóżka wymyśliła Ania. Zawsze pocieszała swoich najbliższych. Darząc specjalnym uczuciem pannę z Zielonego Wzgórza wspierała ją w jej decyzjach i kibicowała, gdy Ania zdawała egzaminy do seminarium nauczycielskiego. Nie okazywała jej zazdrości, śmiało podkreślała, że przy jej zgrabnej figurze czuła się niczym gruba kłoda.

Diana była bardzo praktyczna, po udanym koncercie bożonarodzeniowym cieszyła się z zebranej na sztandar kwoty. W porównaniu z Anią miała niewielką wyobraźnię, nie potrafiła sobie na przykład wyobrazić fiołkowych oczu. W jej opowiadaniach zdaniem Ani było za dużo zbrodni. Diana była ekspertem od strojów i mody i chętnie doradzała Ani. Bardzo dużo czytała.

Myślę, że Diana mimo swej powierzchowności była najlepszą przyjaciółką, jaką mogła wyobrazić sobie Ania. Nigdy jej nie zdradziła, zawsze okazywała lojalność i przywiązanie. Wspólnie tworzyły parę niezwykłych i zwariowanych przyjaciółek, których uczucia miały szansę przetrwać całe życie.On chce TO zrobić,
a Ty nie jesteœ gotowa?

10 zdań, które pomogą Ci
zatrzymać chłopaka przy sobie!

Mój pierwszy raz...

Zobacz inne artykuły:

Inne
Streszczenie szczegółowe „Ani z Zielonego Wzgórza”
„Ania z Zielonego Wzgórza” - streszczenie w pigułce
Plan wydarzeń „Ani z Zielonego Wzgórza”
Ania Shirley - charakterystyka
Geneza „Ani z Zielonego Wzgórza”
Losy Ani Shirley
Czas akcji „Ani z Zielonego Wzgórza”
Miejsce akcji „Ani z Zielonego Wzgórza”
Problematyka i wątki „Ani z Zielonego Wzgórza”
Charakterystyka bohaterów „Ani z Zielonego Wzgórza”
Lucy Maud Montgomery - biografia
Charakterystyka Mateusza Cuthberta
Charakterystyka Maryli Cuthbert
Charakterystyka Małgorzaty Linde
Charakterystyka Diany Barry
Charakterystyka Gilberta Blythe
Gatunek i budowa powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”
Rola wyobraźni i marzeń w „Ani z Zielonego Wzgórza”
„Ania z Zielonego Wzgórza” – motywy literackie
Motyw szkoły w „Ani z Zielonego Wzgórza”
Nazwy nadawane miejscom przez Anię Shirley
„Ania z Zielonego Wzgórza” - cytaty

Tagi: